Létáme i vrtulníkem...

Balonový přelet nad Prahou

Jedná se o dvou až tříhodinový přelet pro malý počet pasažérů, kteří prožijí silný zážitek z dlouhého pobytu ve vzduchu nad naší krásnou Prahou.

Je to velmi specifický let balonem, který můžeme provést pouze tehdy, když vane vítr směrem od ruzyňského letiště. Zároveň se musíme kvůli blízkému leteckému provozu držet v hladině 150 m od země. Pohled z této výšky je velmi atraktivní.

Malý počet osob je nutný proto, abychom měli minimální spotřebu a dostatečnou rezervu paliva, a mohli tak s jistotou dolétnout až za okraj Prahy, kde jsou přistávací plochy.

Minulý let balonem nad Prahou

Jeden z našich posledních přeletů nad Prahou začínal v Holešovicích, těsně u Vltavy. Vznesli jsme se a přes Libeň jsme doletěli na Žižkov, pokračovali nad Ohradou do Strašnic, pak přes Horní Měcholupy. Lokalitu Prahy jsme opouštěli zhruba po 1,5 hodině letu a pokračovali ve směru na Uhříněves a Říčany nad lesnatou krajinu u Jevan. Později jsme přistáli až v Kamenici. Letu se zúčastnili čtyři lidé a trval tři hodiny a deset minut. Po jeho skončení jsme měli palivo na zhruba další tři hodiny.

Povolení k letu

Přelety nad Prahou probíhají v řízené oblasti, a tak musíme získat těsně před startem povolení k letu od řídicího střediska letového provozu Ruzyně nebo Kbely. Vyjednáváme ho předem a dosud jsme s jeho vydáním neměli problém, nicméně do jeho vydání (těsně před startem) nemáme stoprocentní jistotu, že se let uskuteční. 

O leteckých předpisech si můžete přečíst zde  -> Letecké předpisy.

Let balonem nad Prahou 1Let balonem nad Prahou 2Let balonem nad Prahou 3Let balonem nad Prahou 4Let balonem nad Prahou 5Let balonem nad Prahou 6Let balonem nad Prahou 7Let balonem nad Prahou 8Let balonem nad Prahou 9Let balonem nad Prahou 10Let balonem nad Prahou 11Let balonem nad Prahou 12Let balonem nad Prahou 13Let balonem nad Prahou 14Let balonem nad Prahou 15Let balonem nad Prahou 16Let balonem nad Prahou 17Let balonem nad Prahou 18Let balonem nad Prahou 19Let balonem nad Prahou 5

/
JoomSpirit