Kontaktujte nás:

info@balonpraha.cz

606 302 302

Přijmeme řidiče

vozu Land Rover Defender

Více informací

Když balon vyhříváme do předletové polohy, tak musí být pevně přikotvený k zemi. Hned jak se obal začne zvedat, začne kolem vanout obtékající vítr. Karabiny jsou namáhány, obal se kýve, koš se naklání a na kotevní lano působí veliké síly. Je to proto, že jsme vytvořili překážku přírodnímu živlu. V okamžiku, kdy balon odpojíme a kdy začne stoupat, se všechno změní. Vítr přestane foukat, obal je rovnoměrně zatížen a koš pak visí naprosto klidně.

Začneme se pohybovat a neklademe okolí žádný odpor, nevytváříme žádnou překážku a on nás ten živel pak velmi klidně nese, tam kam chce. Předkládá nám širokou paletu všeho co můžeme z výšky vidět, a my si pak na závěr vybereme nějakou měkkou loučku, na které lehce přistaneme.

Kdybychom se s živlem prali, tak se vysílíme a stejně není možné vyhrát. Ale můžeme se s ním ztotožnit - dát se do souladu. Stejně tak, jako s kteroukoli životní silou, která na nás působí. A ona nás pak přestane trestat a ponese nás klidně, bezpečně a s majestátní noblesou.

 

Druhý velmi zajímavý faktor při balonovém létání je ten, že dá let balonem přirovnat k jakémusi adrenalinovému zážitku. Již při prvních metrech stoupání se mění pocity posádky balonu, bez ohledu na to, jedná li se o pasažery, stevardku či pilota. Patrně se uvolňuje jakýsi chemismus a dostavuje se euforický pocit, na jaký se nezapomíná. Dá se to přirovnat k drogovému opojení, které člověku neubližuje.

Nedávno mi jedna paní ve vzduchu řekla - jak je ten svět najednou krásný. Jistě to byla pravda, ale při té příležitosti se dalo uvést - vždyť je to pořád ten samý svět, stejný, jako jsme jej viděli před chvílí. Při pohledu z balonu se nám detaily ztrácí a my pak v tichu vnímáme svět v širším rozhledu. Uvědomujeme si jaká je harmonie a soulad mezi tím vším, co nás obklopuje, i když v přírodě prakticky nenajdeme nic rovného.

A kdybychom chtěli, mohli bychom si zachovat stejný přístup i v době po přistání. Životem jít s věším nadhledem a mnoho všedních věcí pak zvládat ve větší pohodě. Pokud budeme chtít m ů ž e m e. Osud nám dal do vínku tuto možnost.

A balon nám k tomuto životnímu stylu hodně pomáhá.

 

Zdeněk

 

Zpět na úvodní stranu

/
JoomSpirit